Projelerle temel eğitimin ardından arazi , mini sumo ve engelden kaçan robotu yapacağız. ( bonus: APPINVENTOR )

   İlköğretim 2. sınıftan, öğretmenlere ve mühendislere kadar her seviyede anlattığım, anlatmaya bayıldığım, hem hobim hem işim olan arduino programlama ve robot oluşturma üzerine keyifli bir kursu inceliyorsunuz.

          Proje veya robot yaparken nasıl bir yol izlenmeli, hangi malzemeler kullanılabilir? Bu sorulara cevaplar bulacaksınız. Sıfırdan arazi robotunu ve mini sumo robotunu birlikte toplayacağız. Silikonlu bant da kullanacağız, dekota da, hızlı yapıştırıcı da…  Üstelik yapacağımız arazi robotunu kontrol etmek için APPINVENTOR ile android uygulama oluşturmayı da gösteriyorum.

        Her projede karşılaşacağınız tüm sorunlarla ben veya önceki kursiyerlerim daha önce karşılaştık merak etmeyin. Hiçbiri çözümsüz değil.

        Videolar genellikle 12-15 dakika arasında. Diyelim ki buton-sensör kullanımını öğrenmek istiyorsunuz. Sadece 15 dakika sonra artık sizin için çok basit bir mevzuu olacak.

        Özellikle motorlar, sürücüler ve sensörler üzerinde çok durdum. Satın alırken neye dikkat edilerek seçileceğine dair video hazırladım. Satış sitelerini karşılaştırmalı gösterdim.

        Tüm konuların özeti olan sadece 8  sayfadan oluşan  bir arduino kitapçığı hazırladım. Adına «süper özet» diyorum. İşinize çok yarayacak. Her proje ile ilgili açıklayıcı dökümanlar ve kodları paylaşıyorum.     

        Kurs içeriğini her yıl en zevkli hale gelecek şekilde güncelledim ve artık bu son halini sizlere sunuyorum. Kitaplardaki gibi önce C dili ve mantığını anlatıp ardından tek tek komutları göstererek ilerleseydim ilk programınızı yazana kadar sıkıntıdan patlardınız. Ancak ilk videodan direkt örnek program ile başlıyorum. Her örnek projede yeni komut ve özellikler öğreniyoruz. örneğin «for döngüsü» diye başlık açıp bunu anlatmıyorum. RGB led üzerinde farklı renkler oluşturmayı ve led parlaklığını arttırıp azaltmayı gösterirken projede kullanıyoruz for döngülerini.           

        Yüzyüze kurslarımda kullandığım bir kart (bunlara shield deniyor) var. Board denen delikli deney düzeneğine ve kablolara gerek kalmadan hızlı bir şekilde kodlamaya başlayabilirsiniz. Giriş videosunda anlattım, kesinlikle tavsiye ederim ( özellikle sayın öğretmenlerim ! ). Bununla ilgili kupon kodu da tanımlı.

        Neden USTA atölye? Sadece komutları ve örnek programları göstermek değil amacım. Programcılık ve projecilik bir meslek. Her mesleğin bir jargonu, çalışma şekli, düzeni ve olması gereken geleneği vardır. Eski mesleklerde bunlar ustadan çırağa aktarılırdı. Ancak şimdi her şey birbirine girmiş durumda. Sanırım birilerinin çıkıp «USTA» lık yapması ve çağımızın yeni mesleklerinde doğru bir şekilde bildiklerini aktarması gerekiyor. Bu işe gönül verdim; elektronik, robot veya kodlama ile ilgili bildiklerimden başka yöntem ve alışkanlıkları da elimden geldiğince göstermeye çalışıyorum. Bu sebeple «USTA» oldu kanalın adı.

ARDUINO ile Projeler ve Robot Yapma Eğitimi-Eğitici Eğitimi

Projelerle temel eğitimin ardından arazi , mini sumo ve engelden kaçan robotu yapacağız. ( bonus: APPINVENTOR )»

¿Te gustaron los cupones? Tal vez también te guste este otro contenido:


Este curso se encuentra de manera gratuita gracias a un cupón que podrás encontrar aquí abajo.

Toma en cuenta que este tipo de cupones duran por muy poco tiempo.

Si el cupón ya ha expirado podrás adquirir el curso de manera habitual.

Este tipo de cupones duran muy pocas horas, e incluso solo minutos después de haber sido publicados.

Debido a una actualización de Udemy ahora solo existen 1,000 cupones disponibles, NO nos hacemos responsables si el cupón ya venció.

Para obtener el curso con su cupón usa este enlace.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *